Mergi la curse
Bilo

Trenuri Ploiești – Sfântu Gheorghe

O cursă a plecat deja astăzi.Vezi mai jos cele rămase.

Logo CFR Călători
IR 1735 → R-E 4565Clasa II
1 schimbare
06:49Ploieşti Vest
3h 07min
09:56Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
IR 1732 → IR 1543Clasa II
Cel mai rapid
1 schimbare
10:04Ploieşti Vest
2h 24min
12:28Sfântu Gheorghe
Logo CFR CălătoriLogo Interregional Călători
IR 1621 → IR 16543Clasa II
1 schimbare
10:27Ploieşti Vest
2h 36min
13:03Sfântu Gheorghe
Logo CFR CălătoriLogo Regio Călători
IR 16021 → R 11263Clasa II
1 schimbare
11:58Ploieşti Vest
2h 36min
14:34Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
IC 531 → R-E 4569Clasa II
1 schimbare
13:00Ploieşti Vest
2h 38min
15:38Sfântu Gheorghe
Logo Regio Călători
R-E 11031 → R 11265Clasa II
Cel mai ieftin
1 schimbare
13:29Ploieşti Vest
2h 31min
16:00Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
IR 1645Clasa II
Direct
13:46Ploieşti Vest
2h 34min
16:20Sfântu Gheorghe
Logo Regio CălătoriLogo CFR Călători
R-E 11033 → IR-N 406Clasa II
1 schimbare
16:53Ploieşti Vest
2h 34min
19:27Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
R 3027 → R 4515Clasa II
1 schimbare
17:48Ploieşti Vest
3h 17min
21:05Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
IR-N 1641Clasa II
Direct
22:00Ploieşti Vest
2h 41min
00:41+1Sfântu Gheorghe
Logo CFR Călători
IR-N 1669 → IR 1541Clasa II
1 schimbare
23:34Ploieşti Sud
14h 10min
13:44+1Sfântu Gheorghe
Logo Regio CălătoriLogo CFR Călători+1
R 11491 → R 11471 → R 7032 → IR 11531 → R-E 4565Clasa II
4 schimbări
23:55Ploieşti Sud
10h 01min
09:56+1Sfântu Gheorghe
Logo Regio CălătoriLogo CFR Călători
R-E 11069 → R 5201 → R-E 4560Clasa II
2 schimbări
23:57Ploieşti Sud
11h 15min
11:12+1Sfântu Gheorghe

Ghidul rutei

Cu trenul din Ploiești în Sfântu Gheorghe

Pe ruta Ploiești–Sfântu Gheorghe găsești trenuri directe de la 1 operator. Compară opțiunile și alege cursa potrivită pentru tine.

Perioada analizată: 19 octombrie 2026 – 25 octombrie 2026.
Durată obișnuită
2 h 38 min
Trenuri directe / zi
2
Operatori pe rută
1
Primăria din Sfântu Gheorghe, Covasna — Bilo
Destinația taSfântu GheorgheFoto: Mihai Olaru · CC BY-SA 4.0 · redimensionare și decupaj la afișare

Cât durează călătoria cu trenul Ploiești–Sfântu Gheorghe?

Durata orientativă cu trenul direct este de aproximativ 2 h 38 min. Cel mai rapid tren parcurge ruta în 2 h 34 min, iar unele trenuri pot dura până la 2 h 41 min. Duratele includ opririle din orar.

Ce operatori circulă pe ruta Ploiești–Sfântu Gheorghe?

Operatorul disponibil în date pentru această rută:

Trenuri directe · frecvență și durată, pe operator
OperatorPlecări / ziDurata călătoriei
CFR Călători22 h 34 min – 2 h 41 min

Câte trenuri directe sunt și când pleacă primul și ultimul?

Sunt 2 trenuri directe pe zi. Prima plecare este la 13:46, iar ultima la 22:00. Orele sunt locale, pentru România.

Vezi programul pe fiecare zi
Programul celor șapte zile analizate
ZiuaTrenuri directePrima plecareUltima plecare
luni213:4622:00
marți213:4622:00
miercuri213:4622:00
joi213:4622:00
vineri213:4622:00
sâmbătă213:4622:00
duminică213:4622:00

Verifică plecările pentru data călătoriei tale în căutarea de mai sus.

Cât costă un bilet de tren Ploiești–Sfântu Gheorghe?

Orientativ, biletul costă 61,5 lei, pentru 1 adult, clasa a II-a, dus.

Prețul diferă în funcție de operator, cursă și gara de plecare. Rezervarea poate fi inclusă sau plătită separat. Alege data călătoriei pentru tariful cursei dorite; prețul final se confirmă la operator.

Din ce gări din Ploiești pleacă trenurile?

  • Ploiești Vest

În ce gări din Sfântu Gheorghe ajung?

  • Sfântu Gheorghe

Verifică gara exactă pe cardul cursei alese.

Cum aleg cursa și cumpăr biletul?

Alege data călătoriei în căutarea de mai sus, compară durata, prețul și gara de plecare, apoi deschide „Traseu și bilete”. Linkul „Cumpără bilet de la operator” te duce la pagina operatorului pentru finalizarea cumpărării.

Vezi trenurile pentru data ta