Mergi la curse
Bilo

Trenuri Caralița H. – Miercurea Ciuc

4 curse au plecat deja astăzi.Vezi mai jos cele rămase.

Logo CFR Călători
R 5207Clasa II
Cel mai rapidCel mai ieftin
Direct
17:15Caraliţa h.
1h 38min
18:53Miercurea Ciuc
Logo CFR Călători
R 5209 → R 4522Clasa II
1 schimbare
20:04Caraliţa h.
2h 40min
22:44Miercurea Ciuc

Ghidul rutei

Cu trenul din Caralița H. în Miercurea Ciuc

Pe ruta Caralița H.–Miercurea Ciuc găsești trenuri directe de la 1 operator. Compară opțiunile și alege cursa potrivită pentru tine.

Perioada analizată: 19 octombrie 2026 – 25 octombrie 2026.
Durată obișnuită
1 h 50 min
Trenuri directe / zi
4
Operatori pe rută
1
Cetatea Mikó din Miercurea Ciuc — Bilo
Destinația taMiercurea CiucFoto: Andrei kokelburg · CC BY-SA 3.0 ro · redimensionare și decupaj la afișare

Cât durează călătoria cu trenul Caralița H.–Miercurea Ciuc?

Durata orientativă cu trenul direct este de aproximativ 1 h 50 min. Cel mai rapid tren parcurge ruta în 1 h 38 min, iar unele trenuri pot dura până la 1 h 56 min. Duratele includ opririle din orar.

Ce operatori circulă pe ruta Caralița H.–Miercurea Ciuc?

Operatorul disponibil în date pentru această rută:

Trenuri directe · frecvență și durată, pe operator
OperatorPlecări / ziDurata călătoriei
CFR Călători41 h 38 min – 1 h 56 min

Câte trenuri directe sunt și când pleacă primul și ultimul?

Sunt 4 trenuri directe pe zi. Prima plecare este la 04:41, iar ultima la 17:15. Orele sunt locale, pentru România.

Vezi programul pe fiecare zi
Programul celor șapte zile analizate
ZiuaTrenuri directePrima plecareUltima plecare
luni404:4117:15
marți404:4117:15
miercuri404:4117:15
joi404:4117:15
vineri404:4117:15
sâmbătă404:4117:15
duminică404:4117:15

Verifică plecările pentru data călătoriei tale în căutarea de mai sus.

Cât costă un bilet de tren Caralița H.–Miercurea Ciuc?

Orientativ, biletul costă 16 lei, pentru 1 adult, clasa a II-a, dus.

Prețul diferă în funcție de operator, cursă și gara de plecare. Rezervarea poate fi inclusă sau plătită separat. Alege data călătoriei pentru tariful cursei dorite; prețul final se confirmă la operator.

Din ce gări din Caralița H. pleacă trenurile?

  • Caralița H

În ce gări din Miercurea Ciuc ajung?

  • Miercurea Ciuc

Verifică gara exactă pe cardul cursei alese.

Cum aleg cursa și cumpăr biletul?

Alege data călătoriei în căutarea de mai sus, compară durata, prețul și gara de plecare, apoi deschide „Traseu și bilete”. Linkul „Cumpără bilet de la operator” te duce la pagina operatorului pentru finalizarea cumpărării.

Vezi trenurile pentru data ta